Síla jednoduchosti

Nejjednodušší věci přinášejí zpravidla ty nejlepší výsledky. Celý svět stojí na jednoduchých věcech.
 
Aby člověk zhubnul, musí spotřebovat miň kalorií, než kolik jich vydá. Jak toho dosáhne je až za desáté, ale je to to nejjistější a stoprocentně fungující pravidlo.
 
Má-li organismus znovu nabrat síly, není nic účinnějšího než obyčejný spánek. Zdravý spánek jednoduše přináší největší uzdravovací efekt, lepší než jakékoli preparáty a procedury.
 
Ve vztahu to nejlepší vyjádření lásky, pozornosti, sympatie a soucitu je obětí. Obětí, už jenom sama pouhá přítomnost může být dražší než tisíce slov. A je to přitom tak jednoduché.
 
Aby člověk došel k cíli, je třeba nějaká činnost. Úplně jednoduchá – prostě klást jednu nohu před druhou. Stačí se zamyslet a zkrátka jít.
 
Lidé pořád hledají nějaká super řešení a zázračné pilulky. Ve skutečnosti je ale všechno velmi prosté. Je třeba jíst rozumné množství kvalitního jídla, sportovat, chodit včas spát a spát dostatečně dlouho, dávat najevo city, mluvit o tom, co se nám líbí a stále vyvíjet činnost směrem ke svým cílům.
 
A co je na tom nejzajímavější je to, že to všichni vědí. Stačí to prostě dělat. Jak? Jednoduše udělat první krok, pak druhý, třetí, desátý… A když nám dojdou síly, dopřát si čas na kvalitní spánek. Po probuzení pak krůček po krůčku alespoň ležet ve směru svých přání. A všechno se podaří :).

Komentáře

Přidat komentář