„Co se Vám dnes nepovedlo?“ aneb Jak se přestat bát chyb

Američanka Sarah Blakelyová je výkonnou ředitelkou společnosti Spanx, která prodává spodní prádlo. V roce 2012 ji časopis Forbes uváděl jako nejmladší miliardářku na světě, která si své jmění vydělala sama. Zařadil ji mezi stovku nejvlivnějších žen světa.
 
Jednou jí byla položena otázka na faktory úspěchu, které jí umožnily vytvořit její prádlové impérium. Sarah odpověděla, že jedním z důležitých faktorů byla každovečerní otázka jejího otce: „Co se ti dnes nepovedlo?“ Když Sarah odpovídala, že se jí povedlo všechno, měl otec špatnou náladu. Znamenalo to, že Sarah nedělá chyby, neboli že neroste.
 
Mnoho lidí bylo vychováváno tak, aby byli prostě dokonalí. Proto pak bazírují na správných řešeních. Vždycky hledají to NEJLEPŠÍ a jakákoli chyba jim nahání hrůzu. Jejich sebehodnocení jde dolů, každá aktivita jim způsobuje rozhodovací paralýzu a nejsou schopni se z toho dostat.
 
Lidé se velmi bojí chyb. Přitom však největší škoda, kterou jim chyby mohou natropit, je právě strach, že se jich dopustí. Bez chyb se vítězství nedosahuje. Pouze když se mýlíme, můžeme objevit nové možnosti.
 
Jak správně postřehl otec Sarah Blakelyové – nejsou chyby, není růst.

Komentáře

Přidat komentář