Jak přejít na světlou stranu života

Každý se občas potýkáme se strachem. Někdy se nám podaří ho překonat, někdy ale začíná panovat a měnit náš život a naši realitu.

Strach paralyzuje, je jako tmavý závěs, který dělí náš život na dvě odlišné reality – tmavou a světlou, a nechává nás právě v té tmavé části.

Přimíchává se do každé stránky našeho života a převádí naše hezké lidské vnitřní kvality na tmavou stranu. Z pozornosti se tak stává hyperkontrola, z odpovědnosti – úzkost, z empatie – absence osobních hranic a neumění říkat NE. Dokonce i z přání stát se lepším člověkem a zlepšovat okolní svět s přídavkem strachu vytváří projevy kritiky všeho kolem a totální nespokojenosti se životem.

Pokud v sobě tyto tmavé projevy občas cítíte, nemusíte sami se sebou bojovat, nemusíte sami sebe lámat a opravovat, musíte se podívat do hloubky – do které krásné a světlé lidské kvality se Vám přimíchal strach ☝. Když to pochopíte a ten dlouhodobý útlak uvolníte, přejdete tak na světlou stranu, protože ve Vás začne proudit energie života a začněte doslova zářit.

A když půjdete ještě víc do hloubky, uvidíte, že příčina, která Vás přiměla k tomu, abyste začali cítit strach a přecházet na tmavou stranu, velmi často už neplatí, ale my i nadále jedeme v tom rozhodnutí, které jsme někdy dávno udělali.

Nemá smysl zůstávat ve scénáři, který Vám neprospívá. Vy jste autorem a režisérem svého života a musíte v životě hrát hlavní roli. Zastavte se a podívejte se do podstaty věci. Uvidíte v tom spoustu toho, co můžete změnit přímo teď.⠀

Přeji Vám spoustu světlých a krásných vnitřních objevů.🌺

Komentáře

Přidat komentář