Jak se dostat ven ze začarovaného kruhu?

Občas se stává, že se člověk dostává do začarovaného kruhu. Začíná to nějakým problémem – něčím, co shazuje sebevědomí. Může to být nemoc, finanční nebo vztahový problém – dluh nebo rozchod. Zkrátka nějaká situace, kterou vnímáme jako chybu v systému. Něco, co v nás vytváří pocit viny a vnitřní mizernosti, sráží nás na kolena a zastřihuje nám křídla.

V tu chvíli se v nás někdy objevuje něco, co doslova překrývá tok energie. Tento pocit se dá porovnat s obrovským kamenem, který stlačuje náš hrudník. Všemi silami se to snažíme vyřešit, ale ten kámen nám nedává možnost pohnout se z místa. Přestává v nás proudit energie a ze světlé slunečné bytosti, kterou každý z nás ve své podstatě je, se stáváme černou dírou, která se prostě snaží přežít.

Výsledek každé naší činnosti záleží na tom, v jakém vnitřním stavu se nacházíme. Pokud cítíme radost, štěstí a harmonii, budeme tyto projevy kolem sebe ještě více zesilovat.

Když se nacházíme ve stavu vnitřní nouze, můžeme se zabývat čímkoliv, můžeme se usmívat, tvářit se, že je všechno v pořádku, ale vnitřně budeme stále vysílat signál nejistoty, strachu a absence energie a právě to vše se budeme v životě násobit.

Vypadá to jako začarovaný kruh – kvůli problému se nám blokuje energie, bez energie nemůžeme problém vyřešit a ta celková situace nás táhne ještě víc dolů.

Je potřeba odstranit tento blokující kámen a začít jít jiným směrem.

Když se jedná o rozchod, představte si, že se Vám v životě uvolnilo místo pro něco hezkého a krásného. Když se jedná o dluh, je potřeba udělat něco, co Vám umožní přestat ho vnímat jako celkovou částku a myslet na něj jen v rámci splátkového kalendáře. Když se jedná o zdravotní problém – zeptejte se sami sebe – co musím pochopit a kde jednat jinak?

Musíte přejít na jinou cestu. Z nemocného se stát uzdravujícím se, z dlužníka – pravidelně platícím a plnícím své závazky, ze smolaře po rozchodu svobodným člověkem otevřeným k novému a velkému štěstí.⠀

Změňte cestu, kterou jdete a změní se Vám nejen energie, kterou vysíláte, ale i cílový bod Vaší cesty.

Komentáře

Přidat komentář