Jak ve všech životních oblastech dosahovat těch nejlepších výsledků

Po dokončení univerzity jsem měla začít pracovat. Bylo mi třiadvacet a nevěděla jsem ještě přesně, čemu se chci věnovat. Což je vcelku normální. Není zas tolik lidí, kteří to ve dvaceti třech letech vědí. Někdo už ví, jiný ještě hledá. Já jsem to nevěděla. Věděla jsem jen to, že chci žít dobře, zajímavě a šťastně.
 
V tu dobu byl pro mě pojem „zaměstnání“ v tradičním slova smyslu roven ztrátě svobody. Chápala jsem ho jako povinnost vstávat brzy ráno, někam jít, pracovat a teprve večer a ve volné dny žít svůj vlastní život. Takhle jsem to nechtěla. Byla jsem si vědoma toho, že můj život je můj po celý den, nejenom večer a ve volných dnech.
 
Tehdy mi osud poskytl příležitost. Byla to možnost, kterou mi nabídla společnost přímého prodeje. Kosmetická firma, jejíž výrobky nabízeli asistenti prodeje prostřednictvím katalogu a testerů. Zaregistrovala jsem se a začala se se zápalem zabývat testery. Nádherně voněly a jejich vůně mi přinášela velkou radost. S nadšením jsem předváděla tyhle voňavé hračky svým známým.
 
A stala se zajímavá věc — mí známí si ty výrobky začali u mě objednávat. Někteří z nich se hned chtěli do tohoto projektu také zapojit.
 
Když jsem si spočítala dvoutýdenní finanční výsledek, zjistila jsem, že je stejný jako standardní výplata v práci, se kterou bych jako absolventka vysoké školy mohla počítat.
 
Uvědomila jsem si, že veškeré tajemství se kryje v nadšení. Když něco děláme s nadšením a radostí, dosahujeme těch nejlepších výsledků.
 
Nepřipravovala jsem žádné speciální prezentace, nevytyčovala jsem plány prodejů, nikoho jsem k ničemu nepřemlouvala. Prostě jsem chodila za lidmi a přinášela jim emoce štěstí. A lidem se to líbilo. Přáli si také mít kousek toho štěstí a té energie. Když si koupili výrobek nebo se přidali do týmu konzultantů, připojovali se k oné energii, k mému světu, k mému životnímu stylu, naplněnému svobodou a radostí.
 
Když něco děláme s nadšením a radostí, dosahujeme těch nejlepších výsledků.
 
Také později byly v mém životě chvíle, kdy jsem přemýšlela, čemu se věnovat dál. Při výběru zaměření jsem si vždycky odpovídala na otázku, zda tu věc dokážu dělat s nadšením a radostí, i když třeba finanční výsledek nebude okamžitý. Zda mi mé nadšení vydrží dost dlouho, abych dokázala projít počáteční etapou formování činnosti až do doby, než začne přinášet finanční efekt – a to může trvat docela dlouho – záleží na konkrétní činnosti.
 
Někdy mi čtenáři píší své příběhy, které se často jeden druhému podobají. „Nemohu se najít, absolvovala jsem nějaké kurzy, začala jsem pracovat, ale s množstvím klientů jsem ztrácela zájem a dneska tu činnost nesnáším. Nic nového nemohu najít. Co mám dělat?“
 
Hledat to, čemu se budete moci věnovat s nadšením. I když vám třeba nebudou platit nebo nebudou platit hned. Hledat něco, co vám bude přinášet radost samo o sobě, jako proces. Dělat to s radostí. A postupně hledat cesty, jak tuto činnost proměnit v peníze. Poohlédnout se, jestli tohle někde někdo dělá za peníze, prostudovat si jeho cestu a jít dál, za tím, co vám přináší energii a kladné emoce. 

Komentáře

Přidat komentář