Jak žít šťastný život ve stavu proudění

Když si člověk klade otázku jak vytvořit život svých snů, ze všeho nejdříve si ujasňuje, co chce. Pak vzniká další otázka — jak toho dosáhnout.

Tím nejjednodušším řešením je napnout veškerou vůli a přimět se projít celou nezbytnou cestu.

Je tu však problém. Síla vůle představuje obrovské energetické výdaje. Sílu vůle tedy můžeme použít, pokud máme energie opravdu hodně. Nasadíme-li tento prostředek, vnitřní rezervy se zpravidla velmi rychle vyčerpávají a jestliže si včas nedobijeme baterky, rychle se vybijí a my se vrátíme do výchozího bodu anebo ke scénáři ještě horšímu, protože nás navíc tíží pocit viny a vědomí nezajištěnosti.

S otázkou jak zlepšit svůj život se na mě obvykle obracejí lidé, jejichž vnitřní baterie je už téměř vybitá. Sny zůstaly, avšak rezervy jsou na nule.

Je jasné, že tvrdá technika využívající sílu vůle tady prostě nefunguje.

I když tito lidé chtějí a jsou odhodláni začít, princip „seber se a jednej“ buď nezabírá, anebo vede k nedobrým důsledkům – nadváze, psychickým poruchám, vztahovým problémům, vyhoření, depresi a jiným nemocem. Je to projev obranného mechanismu těla, který se zapojí, aby přerušil naši nadměrnou aktivitu.

Zvláště citelné je to u žen. Při správném zaměření může síla vůle u muže být tím pravým nástrojem. U žen je to však prostředek slabý, který způsobuje víc škody než užitku.

Jak s tím naložit?

Nejdůležitějším nástrojem je u ženy její emocionální stav. Pokud se žena nachází ve stavu radosti a harmonie, jestliže se vnitřní cítí tak, jak si sama přeje, rodí se v ní obrovské množství energie.

Kde brát emocionální energii? Z oblíbené činnosti, ze vztahu, který přináší pocit naplnění, z určitých praktik, jejichž každodenním prováděním dosahuje žena pocitu proudu a letu.

Dlouho jsem se v životě opírala o sílu vůle, neustále jsem řešila finanční otázky, pracovala jsem na hranici svých možností, bez volných dnů, až jsem se vydala ze sil a opakovaně jsem se ocitala na operačním stole. Učila jsem se u různých učitelů, hledala jsem své zdroje energie, budovala život podle vlastního scénáře. Trvalo to celé roky.

Dnes mohu říci, že jsem našla způsob, jak žít v radosti každý den a plnit si při tom své sny. Seznam mých cílů mě inspiruje a táhne vpřed. Každý den mám přesný plán, který mi umožňuje postupovat potřebným směrem a dodává mi cestou energii. Pro každý den mám své způsoby, kterými si dobíjím baterie. Díky přesné organizaci času se mi daří rozvíjet se sféricky ve všech oblastech mého života.

Komentáře

Přidat komentář