Jaké jsou Vaše opravdové hodnoty?

Představte si, že Vám zbývá rok života – hypoteticky, samozřejmě. Jste zdraví a můžete dělat všechno, co chcete.

Čemu se budete věnovat? Co byste chtěli za ten rok stihnout?

Když odpovídáme bez rozmýšlení, okamžitě, vyplynou zpravidla na povrch ta nejupřímnější a nejhlubší přání.

Požádat o odpuštění. 

Pocit viny má velikou sílu. Když si člověk uvědomí, že jeho čas tady je vymezený, chce si vyčistit karmu i svědomí. Čekat na něco nemá smysl. Je-li to Váš případ, udělejte to hned.

Být víc se svými blízkými. 

Někdo věnuje příliš mnoho času práci, jiný žije od svých milých daleko. Máme dost času, abychom čekali? To neví nikdo z nás. Máte-li tu možnost, buďte si blíž, objímejte je, mluvte o tom, jak rádi je máte! Víte, čeho lidé nejčastěji litují na konci života? Že byli málo s těmi, které milovali, a že zbytečně moc času věnovali práci.

Cestování. 

Za „cestováním“ se velmi často skrývá potřeba odpočinku a také nových dojmů, nových zážitků. Pokud nemáte možnost vydat se na cesty, je třeba tyhle potřeby uspokojit tam, kde žijete. Nějaký odpočinek je možný vždycky. Procházky po lese či parkem jsou zdarma. Zajímejte se o nová místa ve svém okolí a nové dojmy budete mít zaručené.

Dokončit něco, co rádi děláte

Dopsat knihu, domalovat obraz, dokončit projekt, víc pomáhat jiným. Tohle je o tom, co člověk dává – a to je bezvadné! Udělejte to teď. Nečekejte na dovolenou, ani až budete mít jinou práci, až budete v důchodu nebo až přijde vhodnější chvíle. Jediný čas, který má člověk k dispozici, je právě teď.

Odhodlat se k něčemu, co moc a moc chcete, ale bojíte se.

Navázat s někým vztah nebo naopak ukončit vztah, který se nevyvedl, přestěhovat se, zkusit skok padákem – něco z toho mohou být fantazie, něco však skutečné toužebné přání. A je-li to skutečně hluboké volání vaší duše, seberte odvahu a udělejte to. Jestliže se ve Vás takové přání zrodilo, znamená to, že v sobě máte také sílu ho uskutečnit.
Naslouchejte svým přáním, své intuici a svému vnitřnímu hlasu. Budou to ta nejmoudřejší rozhodnutí a možná i nejšťastnější chvíle Vašeho života.

Komentáře

Přidat komentář