Tohle si nezasloužím!

Když vidíme nějaké nové možnosti nebo se díváme na lidi, kteří jsou šťastnější, úspěšnější, mají něco lepšího než my, můžeme se setkat s vnitřním hlasem, který tvrdí – tohle není pro mě, je to pro vyvolené, nevěřím, že si něco zasloužím.

Život každému z nás nabízí spoustu možností, ale my sami si nasazujeme takový zvláštní filtr, který k nám ty možnosti nepropouští.

Jednou jsme se rozhodli, že to vše nejlepší je pro vyvolené. A kdo jsou ti vyvolení? Kdo je vůbec zvolil? Podle kterého kritéria se člověk stává tím vyvoleným? A to je další otázka, kterou se již nezabýváme.

Vypadá to tak, že člověk prostě v nějaký okamžik láme nad sebou hůl a říká – toto je osud, který je nespravedlivý, takový jsem se narodil, za všechno mohou moji rodiče, kteří mi nedali dost lásky a pozornosti, za to může škola, můj šéf, stát, okolnosti, pandemie a tak dále. To všechno mi brání k tomu, abych byl šťastný a posouval se dopředu.

Vyvolení jsou lidé, kteří zvolili sami sebe. Oni se sami rozhodli, že si zaslouží to nejlepší. Jednou prostě udělali rozhodnutí, že mají právo být šťastní a úspěšní, mají právo plnit si svá přání, zaslouží si pevné zdraví, naplňující vztahy a finanční hojnost. A život jim začal nabízet možnosti, které odpovídají jejich vnitřnímu nastavení. A díky tomuto vnitřnímu filtru ty možnosti perfektně vidí a jsou schopní je včas využít.

To vše je v hlavě, protože právě v naší hlavě se nachází ten filtr, který odděluje to, co je pro nás reálné a uskutečnitelné od toho, co už není pro nás.

A každý člověk je odpovědný za svůj vlastní filtr a navíc je schopný si ho nastavit tak, aby mu život poskytoval jen ty nejlepší možnosti pro vytvoření té nejlepší verze jeho vysněné reality.

Komentáře

Přidat komentář