Zasloužíte si víc. Hledejte to své.

V roce 2015 jsem odešla ze společnosti, kde jsem dosáhla vysokého postavení.

Pracovala jsem tam deset let, hodně jsem se naučila, věnovala jsem se spoustě věcí. Avšak s postupem času mě začaly dusit všechny ty termíny, záležitosti, kterým jsem se musela věnovat a mezi nimiž bylo mnoho takových, které vyloženě nemám ráda.

Doslova jsem cítila, že jsem prošla další životní etapou, všechno jsem tam znala, všechno dělala. Ale já jsem toužila po něčem jiném, po jiné činnosti.

Právě tehdy jsem spustila svůj projekt ProNaladu.cz, na který začalo přicházet množství komentářů. Lidé byli zkrátka nadšení. A já jsem si uvědomila, že tady mohu udělat víc. Že tady přináším lidem více užitku. A také tu získávám opravdu hodně uspokojení.

Projekt nezačal jen tak z ničeho nic. V hlavě mi klíčil po léta. Pamatuji si, jak jsem stála v patře Palladia, kde je vidět všechna spodní poschodí a říkala jsem si: Co byste tak potřebovali, lidi?

Časem jsem dospěla k závěru, že musím dělat něco, co bude lidem vylepšovat život. Všechny mé projekty jsou na to zaměřeny. A to je velmi inspirující.

Nic netrvá věčně. Vždycky existuje hromada faktorů, které se mohou změnit. Jediným správným kritériem, kterým se máme řídit při rozhodování, zda se něčemu věnovat nebo ne, je skutečnost, jestli nám ta činnost přináší tady a teď uspokojení.
Pokud ne, neutrácejte drahocenný čas svého života na něco, co nemáte rádi. Zasloužíte si víc. Jděte tam, kde vás budou umět ocenit. Je to váš život. A ten je příliš cenný, než abyste ho věnovali záležitostem, které vás nebaví a nemáte je rádi a lidem, kteří vás nedokáží ocenit.
Práce vás musí bavit. A musí vás finančně uspokojovat. Všechno ostatní vás musí přinejmenším posunovat směrem ke zlepšení. Zlepšování sebe sama a svých životních podmínek.
Hledejte to své. Hledejte lásku svého života. ♥

(z online-programu Žijte naplno)

Komentáře

Přidat komentář