Změňte myšlení a změní se Vám celý život

Výsledky, které v životě máme, záleží na tom, jak jednáme. Naše jednání záleží na našich rozhodnutích. Rozhodnutí vznikají z toho, jaké děláme závěry z toho, co se v životě děje, z našich myšlenek a přesvědčení. Takže když změníme naše myšlenky a přesvědčení, změní se celkový řetěz, vedoucí od myšlenek až k výsledkům.

Jak vůbec můžeme změnit své myšlení? Když se podíváme na výzkumy toho, jak probíhá myšlenkový proces, uvidíme, že 95% dnešních myšlenek jsou stejné jako včera, předevčírem a ještě týdny a měsíce předtím.

Myšlenky nás vedou ke konkrétním činům, činy k výsledkům a výsledky k závěrům a myšlenkovým nastavením. A vypadá to jako uzavřený cyklus, který se nedá změnit. Kde je ten klíč, který přináší změny do tohoto kolečka?

Klíčové je tu převzetí odpovědnosti za své myšlenky a uvědomělé směřovaní svých myšlenek tím směrem, který je pro nás prospěšný. Zkrátka, když se nám nelíbí výsledek v nějaké životní oblasti, musíme se podívat na to, jaké tam máme myšlenky, jaká tvrzení a nastavení nás přivedli k tomu, že jsme získali právě tento výsledek.

Pak musíme probrat tyto myšlenky, jestli jsou pravdivé, jestli nám vůbec prospívají a kam nás směřují. Pokud v tu chvíli uvidíte, že v problémové oblasti je přítomná klíčová myšlenka, která Vám neprospívá, bude potřeba zapracovat na vytváření nové prospěšné myšlenky, která by pak měla nahradit tu stávající.

Prospěšnou myšlenku nejdřív uvádíme do svého života ve formě afirmace a prožíváme ji na úrovni těla a vědomí několikrát denně. Pak se u nás v hlavě posiluje a za nějakou dobu se stává přirozenou součástí nás, volíme ji automaticky a začíná ovlivňovat naše rozhodnutí, jednání a výsledky.

Co si o tom myslíte? 

Komentáře

Přidat komentář