Neprůlomná zeď nebo brána do nového života?

Dokud je člověk v pohodě, nechce se mu často nic měnit, je se vším spokojený. Všechno je zkrátka OK, jak se říká, docela to jde.

A tu náhle nastane něco, čemu říkáme problém. Ty nejtěžší problémy nás obvykle zasáhnou z jedné ze tří stran — zdraví, vztahy, finance.

Zpravidla se snažíme ten problém řešit nejprve obvyklým způsobem. Pokud se nám to podaří, pokud problém nebyl závažný, všechno se navrací do původního stavu.

Ale občas se v životě potkáváme s takzvanou zdí, neřešitelným problémem, ze kterého nevidíme cestu ven. V tento okamžik se nám velmi často chce vzdát se, protože nevidíme nic jiného a tento problém pak pohlcuje veškerou naši energii.

Jednou jsem slyšela takový výraz – když nám život chce nabídnout šanci, zabaluje ji do problému. Je to tak. V podstatě to nejsou problémy jako problémy. Jsou to zvláštní transformační body na cestě – něco, čím musíme projít, abychom získali nové schopnosti, abychom se doslova stali jinou osobností.

Tyto problémy se neřeší na úrovni vědomí, na které se momentálně nacházíme. A právě takové problémy jsou tím, co nám otevírá bránu do nového života. Ony jsou tím, co nás donutí projít přeměnou a stát se novou osobností.

Pokud zrovna nějakým takovým bodem procházíte, je potřeba pochopit, k čemu Vám to v životě je, a kde jste se zasekli a nemůžete se posunout na další úroveň osobního rozvoje.

V programu „Průvodce těžkými časy“ probírám ty nejčastější transformační body, ukazuji nejefektivnější principy jejich překonání, a ukazuji z nich cesty ven k radostnému a šťastnému životu. 

Komentáře

Přidat komentář